Pedagogika? Chcę, ale nie wiem…

Skąd pomysł na studia pedagogiczne? co dalej po? Patrząc na statystyki nasuwa nam się jeden wniosek – istnieje wiele nieodkrytych jeszcze rozwiązań które zamierzamy Wam przybliżyć podczas studiów. Wiele drzwi może się otworzyć przed absolwentem pedagogiki. Pamiętajcie o tym, jeżeli planujecie studiować ten kierunek, a głos rozsądku jest zagłuszony głosem otoczenia 😉

Jako inspirację, proponujemy krótką lekturę wypowiedzi Dziekan Ostrowskiego Wydziału WSKM.

„Podjęłam studia na kierunku pedagogika, bo… chciałam zostać pedagogiem szkolnym. Życie napisało inny scenariusz. Dzięki temu zrozumiałam, jak wiele drzwi otwiera pedagogika.
Coaching, doradztwo zawodowe, psychoterapia, mediacje, akademia trenera biznesu – na tych kierunkach podjęłam dalszą edukację i wszystkie stały otworem dla absolwenta pedagogiki. Wprowadzeniu firmy pomocna stała się wiedza dotycząca relacji międzyludzkich oraz poznanie siebie. Z perspektywy czasu, nie zamieniłabym kierunku pedagogika na żaden inny.
Pedagogika otwiera wiele drzwi, my będziemy wspierać naszych studentów, by wybrali te właściwe dla nich. Chcesz być pedagogiem szkolnym – czemu nie? Jednak warto pamiętać, że to tylko jedna z wielu możliwości absolwenta pedagogiki.”

Eliza Wolańczyk
Dziekan WSKM Ostrów